+420 602 724 014


info@apartman-vanessa.cz

Apartmán-Vanessa s.r.o.
Bližná 25, Jestřábí III.
382 23 Černá v Pošumaví
Lageplan / poloha

facebook

Lipenská ledová magistrála

Zamrzlé lipenské jezero je nejvetší ledovou plochou republiky. Dímy k tomu, že se jezero Lipno nachází v nadmorské výšce 725m nad morem, je zde ledová plocha vetšinou již od prosince do brezna.

Zde mají také velké uplatnení zimní sporty jako je napríklad – Kyte- surfen, lední hokej, bruslení a mnoho další. Pro odvážnejší je zde pripravena i „silnice“ pres jezero.

LEDOVÁ MAGISTRÁLA je vzájemně propojena mezi obcemi Lipno nad Vltavou, Přední Výtoní a Frymburkem v šířce osmi metrů. Po okraji je přizpůsobena pro chodce. Ve Frymburku a na Lipně má tvar oválu.

Provoz dráhy se zahajuje při tloušťce ledu minimálně 18 cm za předpokladu, že dosahující teploty jsou pod bodem mrazu.
O dráhu pečují dobrovolníci z Lipna a Frymburku, povrch udržují pomocí techniky. Odhrnují sníh a zametají led kartáčem.
Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu

Kontakt: http://www.ledovamagistrala.cz/

 

Běžky a běžecké trasy na Lipně

Oblast Lipna a Šumavy je jako stvořená pro nádherné výlety na běžkách. Při vhodných sněhových podmínkách jsou na Lipně pravidelně upravovány desítky kilometrů běžeckých tratí pro klasiku i bruslení, s výbornou dostupností na běžecké trasy na Šumavě a v Rakousku.

Velký běžecký areál - centrum severského lyžování na Šumavě ve výšce 1000 m n. m. K dispozici je 70 km profesionálně upravovaných tras. Okruhy jsou rozděleny podle náročnosti a délky. Jedna trať také vede k parkovišti u dolní stanice čtyřsedačkové lanovky na Hochfi cht. Böhmerwaldarena Schöneben nabízí běžkařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení a převlékací kabiny se sociálním zařízením. V okolí naleznete jedny z nejlepších běžeckých tratí celého Rakouska.

Kontakt: https://boehmerwaldarena.at/