+420 602 724 014


info@apartman-vanessa.cz

Apartmán-Vanessa s.r.o.
Bližná 25, Jestřábí III.
382 23 Černá v Pošumaví
Lageplan / poloha

facebook

Po řece Vltavě/Lipno na kánojích

Řeka Vltava je nejdelší českou řekou, která pramení v Národním parku Šumava a u Mělníka se vlévá do Labe. V60. letech byla na Vltavě vybudována přehradná nádrž Lipno, která zajištáuje celoroční splavnost řeky z Vyššího Brodu. Obtížnost tohoto úseku je WW I a rychlost řeky je
3-5 km/ hod.

Na řece se vyskytují jezy, které lze však včas a jednoduše rozpoznat, bezpečně přistát u břehu a lodě přenést. Zkušenější vodáci mohou po prohlédnutí některé jezy sjíždět. Výlet může po krátké instruktáži před startem absolvovat i úplný začátečník.

Půjčování kánoí, raftů a kajaků

Půjčovna lodí Mazel,
Horní Planá 149

Projed'te na krásný výlet po Vltavě Národním parkem Šumava, lokalitou Mrtvý luh, podél nejvyšších vrcholů Šumavy na českéstrané.

Výlet začíná na Soumarském mosté a končí po 16,5km v Pěkné. Tato trasa trvá 2-3 hodiny, není fyzicky náročná, zvládne ji úplný začátečník, prote je vhodná pro rodiny s malými dětmi. Půjčujeme stabilní rodinné kanoe, samozřejmostí je i zapůjčení plavacích vest a lodních vaků.

Odjezd každý den ve 13:00 hodin z parkoviště kempu Pihlov (viz mapa).

Vlastním vozem se deprovíte na Soumarský most a po sjetí řidiče zpět k jejich vozům. Navíc bychom Vás chtěli upozornit na plavbu za deště, kdy řeka získá neopakovatelnou atmosféru. Zdarma dostanete tištěného průvdoce.

Objednávky a informace v kempu Piholov nebo na tel. číslech:
606 455524, 606 563202, 606 838795

 

Půjčovna lodí Ingetour
Vám nabízí široké vodácké služby na řece Vltavě. V provozu máme 10 loděnic, kde můžete plavbu zahájit nebo ukončit. V rámci těchto loděnic neplatíte dopravu lodí a nejste odkázáni na přesný čas (v sezóně zde je provoz denně od 9 do 18 hod). Pokud však máte zájem zahájit nebo ukončit Vaši plavbu mimo naše loděnice, rádi se s Vámi domluvíme a lodě Vám ve stanovený čas přivezeme. Za dopravu lodí však v tom případě budete muset zaplatit dle ceníku dopravy.

Na kánoi musíte trochu umět, a nebo zpočátku počítat s nějakým tím převržením (žádné obavy, vodu budete mít většinou po pás). Na nafukovacím člunu to zvládne úplně každý. Takže ačkoliv třeba jedete na vodu poprvé, nemusíte se ničeho bát.

Kontakt: info@ingetour.cz, +420 775 748 800