+420 602 724 014


info@apartman-vanessa.cz

Apartmán-Vanessa s.r.o.
Bližná 25, Jestřábí III.
382 23 Černá v Pošumaví
Lageplan / poloha

facebook

Rybaření na Lipně

V blízkosti obce Lipno, 9 Km severně od města Vyšší Brod, byla zde před padesáti lety postavena, do Výšky 42 a délky 282m, hráz Lipenského jezera, díky které vzniklo 38 km dlouhá přehradní nádrž. Jezero leží ve Výšce 750m nad mořem, vodní plocha zaujímá plochu 4870 ha s největší hloubkou 20m. Tato přehrada nebyla nikdy vypuštěna a překvapuje stále svými kapitálními úlovky. Leží na hranicích mezi Jižními Čechy, Horním Rakouskem a Německým Bavorskem, a proto je svou polohou ideálním místem pro rybářskou dovolenou.

 Přístup k vodě je prakticky všude možný. Dno jezera vykazuje pouze mírný spád. Celý levý břeh jezera je lehce přístupný a k rybaření z břehu dobře zařízen. Pravá strana jezera je přístupná velmi obtížně. V dřívějších dobách se zde nacházela hraniční zóna. Zde můžeme ulovit kapitální úlovky štik nebo kaprů, zajisté je zde největší počet pařezů ukrytých pod vodou.

Při rybaření z loďky musíme dbát na možnost náhlou změnu počasí. Silný vítr spojený s velkými vlny přichází velice rychle a může nemile překvapit. Doporučujeme proto vyjíždět na vodu ve dvou a při zhoršení počasí raději zajet ke břehu.

Rybářské povolenky pro nečleny ČRS obdržíte v našem penzionu! Pro členy ČRS v Penzionu U Nešlehů v Hůrce.
Pro nečleny je nutné si státní lístek vybavit v místě Vašeho bydliště!!!

  • Derzeit sind keine Bilder in dieser Galerie vorhanden.